Місячник шкільних бібліотек



Інформація
бібліотеки ОЗСНВК «Академічна гімназія»
про проведення щорічного 
Всеукраїнського місячника шкільних  бібліотек
2018 р.

На виконання  наказу Міністерства освіти і науки  «Про проведення  щорічного  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» від 12 серпня 2014 року № 931 та листа комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет»  від 21.09.2018 року № 02-01-30 / 92   з метою утвердження значимості ролі шкільної бібліотеки у сучасному громадському суспільстві та сприяння її інноваційному розвитку . У 2018 році  місячник присвячений  видатному  українському педагогу-гуманісту, вченому зі світовим ім’ям  В.О.Сухомлинському  з нагоди 100-річчя  від дня його народження  відповідно до рішення 39-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО про відзначення  28 вересня 2018 р. на рівні Ради України на рівні ЮНЕСКО 100- річчя від народження  Василя Сухомлинського та постанови Верховної Ради України  від 8 лютого  2018  року № 2287 –VIII «Про  відзначення пам’ятних  дат  і ювілеїв  у 2018 році під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського).
З 1 по 31 жовтня в рамках  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек  «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського), бібліотекарі ОЗ СНВК «Академічна гімназія»  пріоритетним завданням поставили  донести до кожного здобувача освіти неоціненну спадщину педагога-мислителя, розкрити  творчий потенціал та сприяти творчому розвитку особистості, прищеплювати  загальнолюдські, громадянські цінності, виховувати  через книгу  соціально зрілого громадянина України.  У тісній співпраці з класними колективами  було проведено цілу низку заходів:
- літературну подорож «Криниця людської мудрості В.О. Сухомлинського»  для 5-х класів;
- мистецький пленер «Юні художники-ілюстратори творів 
В. Сухомлинського»  для 4 –х класів;
- тпоказовий урок читання «Книги, які виховують високі гуманні почуття» (5-Б);
-  літературний вернісаж «Казки, що вчать добра й любові» (5-А клас);
- книжкові бібліотечні посиденьки «Що за диво ці казки?» (3-А клас);
- турок-діалог   «Посіяні зерна  вихованості та доброти» за книгою «Серце  віддаю дітям» (8-В клас);
- віртуальна  екскурсі я  «Під голубим небом Скадовська» (6-А клас). 
Діти з захопленням та радістю ділилися думками та враженнями від прочитаних казок, виплескували на папір власне, неординарне образне мислення. Торкаючись душею та серцем  невичерпної криниці добра, людяності та гуманності  в творах В.О.Сухомлинського  учні розвивали власні  моральні та  творчі якості, вбирали по краплиночці  велику любов до читання.

Яскраво, креативно, неординарно учениця 8-А класу Єрохіна Катерина (бібліотекар Жевак З.В.) презентувала міні-інсталяцію за казкою В.О.Сухомлинського «Як бджола стала золота» на районному заході «Library on the street» (17 жовтня 2018 року).


Інформація
 ОЗСНВК «Академічна гімназія»
про проведення щорічного 
Всеукраїнського місячника шкільних  бібліотек
2019 р.
  Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 12 серпня 2014 року № 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» та листів Інституту модернізації змісту освіти від 20 серпня 2019 року № 22.1/10-285 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» та комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» від 10 вересня 2019 року № 01-08/513 та листа комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет» від 12.09.2018 року № 9 та з  метою якісного  забезпечення бібліотечно-інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу та надання допомоги педагогам у всебічному розвитку особистості з глибоко усвідомленою громадською і соціальною позицією у 2019/2020 навчальному році відбувся Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Бібліотека нової української школи -  простір для освітніх можливостей кожного учня».
З 1 по 31 жовтня у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек  «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня» проведено:

Ø Експрес-мандрівку «Загадковий і незвіданий світ книги» для здобувачів освіти 5-х класів, які з цікавістю та захопленням знайомилися з енциклопедіями, довідниками, словниками і практично навчилися шукати потрібну інформацію.
Ø Інтерактивний кардмейкінг: виготовлення бібліо-листівок приніс школярам 5-х класів велике задоволення, розкрив можливості креативної творчості.
Ø Бібліомандрівку «Казковий світ бібліотеки»  для здобувачів початкової освіти 4-х класів – це можливість в черговий раз поринути у фантастичний і чарівний світ казки, яка навчає доброти, милосердя, толерантного ставлення один до одного.
Ø Бенефіс книги «Горобине намисто» Л.М. Височанської для школярів 6-Б класу викликав у дітей щире захоплення та бажання вивчити і декламувати поезію.
Ø Проведено конкурс ілюстрацій до улюблених книг. Найкращі художники-ілюстратори нагороджені подяками:
Клименко Нікіта 5-А клас
Лебедєва Ксенія 5-А клас
Харченко Катерина 5-А клас
Треніна Анна 6-А клас
Тимошниченко Каріна 7-А клас
Ø Для здобувачів початкової освіти 1-В, 2-Б, 2-В класів  день бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо» - неперевершений час сплеску дитячих позитивних емоцій, піднесеного настрою і творчого вияву здібностей та розкриття нових горизонтів для освітніх можливостей учнів.
Ø Буккросинг «Вільна книжка у вільне читання» дав можливість здобувачам освіти 9-А класу обмінятися прочитаними книгами сучасних українських авторів, глибше пізнати тенденції сучасного письменства.
Ø Дублер-шоу «Бібліотекар на годину». Здобувачі освіти старших класів спробували стати бібліотекарем.
Ø Мартиненко Маргарита, учениця 5-А класу взяла участь в районному заході «Читацький паркан» на якому презентувала книгу «Горобине намисто» поетеси рідного краю Л.М. Височанської.


Немає коментарів: